Barbora Strýcová si zahraje o titul ve čtyřhře

australianopen2020

Včera jsme v souhrnu Australian Open psali, že minimálně jedna česká hráčka si zahraje ve finále ženské čtyřhry. A přesně tak to dopadlo – za vítězný konec v semifinále nakonec tahala Barbora Strýcová se svou spoluhráčkou Su-Wei Hsieh.

Česká radost i smutek

V semifinále proti dvojici Strýcová/Hsieh se, jak víme, postavily dvě české hráčky – Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Dá se však říct, že zápas nezvládly a samy byly příčinou svého neúspěchu. Už jen začátek prvního setu a ztracený první servis, to nikomu na sebevědomí nepřidá. Nutno zmínit, že Strýcová/Hsieh neztratili ani jedno své podání, na druhou stranu Krejčíková se Siniakovou v tomto směru za dva sety kapitulovaly čtyřikrát.

Nevyužily také ani jeden ze dvou uhraných brejkbolů, vítězky naopak čtyři z deseti. Měly sice o tři vítězné míče více, ale stejným rozdílem „vedly“ také v počtu nevynucených chyb. Nakonec to bylo o tom, že nedokázaly najít dostatečně dlouhý úsek, kdyby obě hrály výborně – nejvíce uhrály 5 míčků v řadě. Jak už bylo zmíněno, špatné bylo také podání a to jak první, po němž uhrály jen 52 % bodů, tak i druhé (50 %). Strýcová a Hsieh jednoznačně dominovaly a dokázaly získat 81 % míčků po prvním a 65 % míčků po druhém podání.

Za 1 hodinu a 36 minut jsme se tak dostali ke skóre 2:0 na sety, po setech 6:2 a 6:3 a můžeme jen blahopřát Báře Strýcové k postupu do finále – jedná se o její zatím nejlepší výsledek na tomto turnaji.

Získají druhý titul z Grand Slamu?

Dvojice Strýcová/Hsieh si jde za svým druhým grand slamovým titulem. Minulý rok dokázaly triumfovat v All England Clubu a vyhrát Wimbledon. Na Australian Open se Strýcová také zlepšuje, v minulém ročníku se s Markétou Vondroušovou dostaly do semifinále, o rok dříve vypadla po boku Andrey Šafářové ve čtvrtfinále. Dokáže nyní s novou spoluhráčkou dosáhnout mety nejvyšší? Nebude to jednoduché, ve finále jsou považovány za outsiderky. Proč?

Jejich soupeřky jsou totiž skvěle sehrané a navíc se jim konkrétně na Australian Open velice daří. V roce 2019 byly Kristina Mladenovic [FRA 41.] a Timea Babos [HUN 88.] poraženými finalistkami, o rok dříve ale celý turnaj vyhrály. Finále ale bude bezpochyby souboj na život a na smrt a hráčky na kurtu nechají absolutně vše.

Na favoritky finále je kurz 1.65*, na českou radost si můžete vsadit s kurzem 2.20*.

*Kurzy jsou pouze orientační, aktuální k 29.1.2020, 11:15 u Tipsportu.

Kde sledovat Australian Open?

Zápasy z tenisových kurtů v Melbourne najdete u sázkové kanceláře Tipsport a jsou k dispozici registrovaným hráčům, kteří vsadili za posledních 30 dní tiket za alespoň 30 Kč. Vsaďte si a fanděte tenisu na maximum! Semifinálový zápas ženské čtyřhry Strýcová/Hsieh – Babos/Mladenovic se bude hrát v pátek 31.1.2020 od 06:00 našeho času.

Hodně štěstí při sázení!