Dnes začíná nová sezóna LEC

leagueoflegends1

Fanoušci evropské League of Legends už se jistě nemohou dočkat, až uvidí první vystoupení svých oblíbenců v nové jarní části sezóny. A už se také skoro dočkali, po několikaměsíční ligové pauze jsme zpět a vše začne už dnes večer!

Budou G2 opět dominovat?

Jak jsme psali v naší nedávné recenzi e-sportů, League of Legends je na tomto poli jasnou jedničkou. Evropská ligová soutěž LEC má v současnosti na světové scéně silné postavení, i když mistrovský tým G2 Esports na posledním Mistrovství světa podlehl čínským FunPlus Phoenix.

Nyní jsme ale opět v lize a v ní jsou G2 v posledních letech opravdu dominantní, především od té doby, kdy do týmu přišel midlaner Caps z konkurenčního týmu Fnatic. Podaří se jim vstup i do nové sezóny, kterou začnou proti nováčkovi v soutěži, týmu MAD Lions? Bookmakeři to vidí jako celkem jistou věc a na G2 nabízí kurz kolem 1.20. Tento zápas odstartuje celou jarní část ligové soutěže a je na programu od 18:00, další zápasy následují v závislosti na tom, jak dlouhý je zápas předchozí.

Páteční zápasy v Evropě

Další týmy se v pátek představí v těchto zápasech a v těchto předpokládaných časech:

Vitality – SK Gaming (19:00)

Misfits – Rogue (20:00)

Schalke 04 – exceL eSports (21:00)

Fnatic – Origen (22:00)

Sobotní zápasy v Evropě

Hned den poté jsou na programu tyto zápasy druhého kola:

Vitality – MAD Lions (17:00)

Rogue – exceL sSports (18:00)

Schalke 04 – Origen (19:00)

Misfits – Fnatic (20:00)

G2 Esports – SK Gaming (21:00)

Kde sázet na e-sports?

V Česku je situace díky omezenému působení globálních hráčů relativně jednoduchá, očividné volby jsou Tipsport a Fortuna. Kurzy jsou většinou velice podobné, takže nejvíce záleží na osobní preferenci.

Sledování e-sportů je navíc velmi jednoduché. Jako takové je nepřenáší žádný dedikovaný subjekt a většinu tak můžete sledovat jednoduše na YouTube a to v kvalitě až 1080p (stačí najít kanál požadované soutěže), případně na platformě Twitch.

Hodně štěstí při sázení!