Do třetího kola AO jdou Kvitová a Plíšková

australianopen2020

Dnes se dohrávaly zápasy druhého kola Australian Open, pro české barvy to dopadlo sice ne úplně slavně, ale navzdory některým zklamáním, možná trochu podle očekávání.

Koho jsme viděli ve druhém kole?

Už v prvním kole jsme viděli český souboj mezi Petrou Kvitovou a Kateřinou Siniakovou, ze kterého vyšla vítězně, po setech 6:1 a 6:0, osmá hráčka žebříčku WTA. Kvitová si dále poradila i se španělkou Badosa a to také ve dvou setech, v nichž zvítězila dvakrát 7:5. Ve třetím kole se utká s Ekaterinou Alexandrovou [28. RUS], proti níž je favoritkou s kurzem 1.51*.

Karolína Plíšková si v prvním zápase poradila s Kristinou Mladenovičovou 2:0, po jasném prvním setu 6:1 udržela nervy a ve druhém setu zapsala výsledek 7:5. V dalším kole pak přehrála rovněž 2:0 Lauru Siegemund z Německa. Zápas trval 1 hodinu a 27 minut a Karolína celkem jasně vyhrála dvakrát 6:3. V dalším kole se, stejně jako Petra Kvitová, utká s Ruskou, její soupeřkou bude Anastasia Pavlyuchenkova [30. RUS]. Na výhru Karolíny ve třetím kole si můžete vsadit s kurzem 1.31*.

Naše dvě nejvýše nasazené hráčky tak mají ve třetím kole, alespoň papírově, dost podobné soupeřky. Držme jim palce k postupu do osmifinále!

Karolína Muchová si v prvním kole poradila s Kirsten Flipkens a po setech 6:3 a 2:6 rozhodla v tie-breaku 7:6 (10:7). Ve druhém kole pak bohužel nestačila na Catherine Cartan Bellis, s níž prohrála ve dvou setech 4:6, 4:6.

Ve středu bohužel vypadla Barbora Krejčíková, když nestačila na další soupeřku Petry Kvitové, Ekaterinu Alexandrovou, a prohrála jasně po setech 1:6 a 3:6.

Ještě napínavější a vyrovnanější byl zápas Kristýny Plíškové, která ale nakonec nezvládla vyrovnaný duel s Heather Watson a po setech 6:4, 3:6 a 1:6 se s turnajem loučí.

Kdo nepostoupil z kola prvního?

Marie Bouzková vypadla proti Naomi Osaka už v prvním kole, po setech 2:6 a 4:6. Stejně tak dopadla i Barbora Strýcová, která nestačila na Soranu-Mihaelu Cirstea, i když druhý set vyhrála Rumunka až v tie-breaku. Zápas dopadl z pohledu naší hráčky 2:6 a 6:7 (5:7).

Markéta Vondroušová bohužel také nezvládla svůj zápas prvního kola proti velezkušené Svetlaně Kuznetsovové a prohrála 1:2 po setech 2:6, 6:4 a 4:6.

Už v úvodu článku jsme zmínili Kateřinu Siniakovou, která vypadla proti Petře Kvitové.

*Kurzy jsou pouze orientační, aktuální k 23.1.2020, 12:30 u Fortuny.

Kde sledovat Australian Open?

Zápasy z tenisových kurtů v Melbourne přenáší sázková kancelář Fortuna a jsou k dispozici registrovaným hráčům. Vsaďte si a fanděte tenisu na maximum! Začátek hracího dne je díky časovému posunu již v 01:00 SEČ a právě první zápas je Kvitová – Alexandrova, takže nezmeškejte!

Hodně štěstí při sázení!