E-sports jsou u sázkařů stále populárnější

lcs_finale_audience

Skalním sportovním sázkařům se může zdát, že e-sports, tedy elektronické sporty vlastně sporty ani nejsou, ale nenechte se mýlit. Hodiny tréninku, týmový duch, nasazení, očekávání, tlak a výkony jsou neoddělitelnou součástí života profesionálních hráčů. A rozhodně je na co sázet!

To ostatně potvrzuje dosavadní vývoj co se týče prosázených částek. V roce 2019 se odhadovalo, že se celosvětové sázky na e-sports dostanou až na hranici 180 miliard Kč. V dalších letech se má tento trend držet a suma sázek se má dokonce zdvojnásobit.

Nejpopulárnější e-sports

Své místo mezi top hrami neodmyslitelně má Counter-Strike: Global Offensive a také další hra z dílny známého vývojářského studia Valve, DOTA 2. Mezi další hry, na které lze vsadit patří však patří také např. Starcraft 2, či novější Fortnite.

Jednoznačným králem je však hra League of Legends od studia Riot Games, která si za 10 let své existence získala zástupy fanoušků. Komunita, která kolem této hry existuje nemá ve světě e-sports obdoby, ať už mluvíme o streamování, mediálním pokrytí vodcasty, odměnách na turnajích a v ligových soutěžích, či celosvětovém počtu hráčů a popularitě těch nejlepších, ze kterých mohou být ve velmi útlém věku (od 17 let) slavné hvězdy.

Leden, za kamna s laptopem vlezem

Leden je hlavně z pohledu LoL zásadním měsícem. Po pauze v ligových soutěžích totiž začíná jarní část soutěže (tzv. Spring Split) ve všech čtyřech nejlepších a největších ligách světa – LCK (Jižní Korea), LPL (Čína), LEC (Evropa) a LCS (Severní Amerika). Čas celého roku kromě jarní a letní (Summer Split, který začíná cca v červnu) části ligy doplňují turnaje jako např. Rift Rivals, MSI (Mid-Season Invitational), v prosinci proběhnuvší All-Star, či právě probíhající KeSPA Cup. Nechybí samozřejmě ani Mistrovství světa.

Kde sázet na e-sports?

V Česku je situace díky omezenému působení globálních hráčů relativně jednoduchá, očividné volby jsou Tipsport a Fortuna. Kurzy jsou většinou velice podobné, takže nejvíce záleží na osobní preferenci. Obě společnosti nabízí sázky na KeSPA Cup, který právě probíhá a v němž se utkávají nejlepší týmy z LCK a budou v nabídce mít i ligové soutěže v jednotlivých regionech.

Sledování e-sportů je navíc relativně jednoduché! Jako takové je nepřenáší žádný dedikovaný subjekt a většinu tak můžete sledovat jednoduše na YouTube (stačí najít kanál požadované hry/soutěže), případně na platformě Twitch.