Evropská vs. americká ruleta: V čem se liší a kde si je zahrát online?

V českých online casinech narazíte na dva typy rulety – evropskou a americkou. Jaký je mezi nimi hlavní rozdíl a kde si obě varianty zahrajete online i s bonusem, se dozvíte v tomto článku.

Evropská (nebo francouzská) i americká ruleta jsou si velmi podobné. U obou variant roztáčíte ruletové kolo s kuličkou, kdy hráči sází na výsledek zatočení. Největší a hlavní rozdíl mezi oběma variantami spočívá v počtu nul. Zatímco evropská ruleta používá 36 čísel a jednu nulu, americká zahrnuje hned dvě nuly. Na herním poli najdete 36 čísel, klasickou nulu a k tomu i nulu dvojitou. S tím souvisí i jiné rozložení stolu, u kterého má americká ruleta navíc sekci s dvojitou nulou.

Americký vs. evropský typ ruletového kola

Mezi oběma variantami existují už pak jen nepatrné rozdíly v typech sázek. Americký typ rulety skýtá možnost sázky na „pětici“, která pokrývá čísla 0, 00, 1, 2 a 3, zatímco u stolů evropské a francouzské rulety najdete pouze sázky na „trojici“ (0-1-2 nebo 0-2-3), případně na „koš“ (0-1-2-3).

Také čtěte: 101 Roulette – vyzkoušejte online ruletu se stovkou čísel

Co do šancí na výhru si určitě vede lépe evropský typ, a to z jednoduchého důvodu. Má o jedno číslo méně než typ s dvěma nulami. V případě americké rulety tak musí hráč počítat s nižší výherností.

Kde si zahrát evropskou i americkou ruletu online?

Ruletu dnes najdete v každém licencovaném online casinu dostupném u nás. Bezkonkurenčně nejširší nabídkou rulety se ovšem může pochlubit casino Fortuna Vegas, kde aktuálně najdete celkem 10 ruletových her. Kromě klasické evropské rulety tady najdete i tu americkou s dvěma nulami, nebo unikátní ruletu s rovnou stovkou čísel.

Většinu z nabízených rulet si můžete zahrát zdarma bez nutnosti založení herního účtu. Registraci si ale dobře promyslete, po jejím dokončení dostanete jako nový hráč 400 Kč na ruku a dalších až 25 000 Kč na vás čeká v rámci uvítacího balíčku za první čtyři vklady.

Evropská ruleta v casinu Fortuna Vegas