Krejčíková dnes hraje o titul ve smíšené čtyřhře

australianopen2020

Dnes v 9:30 našeho času začne finále ženského turnaje Australian Open. O hodinu a půl později by se měla na kurtu představit také Barbora Krejčíková se svým partnerem, Nikolou Mektićem, ve finále turnaje smíšených dvojic.

Alespoň jedna česká radost?

S Kateřinou Siniakovou jí to v ženských čtyřhrách bohužel nevyšlo a vypadla v semifinále. Spraví si Bára Krejčíková chuť v turnaji smíšených dvojic? Minulý ročník se ji vyhrát podařilo, tehdy ještě s Rajeevem Ramem, zažije Bára znovu radost z vítězství a obhájí svůj titul na AO?

Ve finále se utkají s dvojicí Jamie Murray / Bethanie Mattek-Sands. Zkušená britsko-americká dvojice je v zápase považována za favority.

Jamie Murray dokázal v mixech vyhrát poslední tři ročníky US Open (poslední dva právě s Mattek-Sandsovou), v letech 2007 a 2017 vyhrál také Wimbledon. Letošní finále je na Australian Open jeho nejlepším dosaženým výsledkem. V mužských čtyřhrách se mu dařilo nejvíce v roce 2016, kdy vyhrál jak Australian Open, tak i US Open.

Bethanie Mattek-Sands, mimojiné bývalá deblová partnerka Lucie Šafářové, se také může pyšnit mnoha tituly. Ve čtyřhře má na kontě tituly z let 2015 a 2017 jak z Australian Open, tak i z French Open a v roce 2016 zase triumfovala na US Open (všechny tyto tituly spolu s Lucií Šafářovou). Ve smíšené čtyřhře je také velice úspěšná, o čemž hovoří tituly z Australian Open (2012), French Open (2015) a US Open (2018, 2019).

Bára Krejčíková má za sebou výhry na dvou Grand Slamech ve čtyřhře (French Open, Wimbledon – 2018) a jeden v mixech, právě z minulého ročníku Australian Open. Její partner ale o sobě ale zatím nic takového tvrdit nemůže, zahrál si sice finále French Open v roce 2018, ale s Alicjí Rosolskou podlehli právě páru Murray/Mattek-Sands. Bára tedy bude v páru za tu zkušenější.

Na výhru naší hráčky a její úspěšnou obhajobu titulu si můžete vsadit u Tipsportu s kurzem 2.99*, na favorizovanou dvojici pak vsadíte s kurzem 1.39*.

Finále ženské dvouhry? Šok!

Ve finále ženského turnaje se předvedou Sofia Kenin [15. USA] a Garbiñe Muguruza [32. ESP]. Kdo by to byl v semifinálové fázi čekal? Na jejich postup byly vypsány kurzy 3.76, resp. 2.46. Dokázaly porazit světovou jedničku Ashleigh Barty, resp. světovou trojku Simonu Halep. Obě favoritky na postup do finále své zápasy nezvládly, obě prohrály 2:0, obě prohrály první set v tie-breaku a druhý stavem 7:5.

Zdá se tedy, že finále je otevřené a vyhrát mohou jak Keninová, tak Muguruzaová – jak to tedy nakonec dopadne?

Favorizována je Garbiñe Muguruza, na jejíž vítězství si můžete vsadit v kurzu 1.60*, na triumf američanky Sofie Kenin je kurz 2.49*.

*Kurzy jsou pouze orientační, aktuální k 31.1.2020, 14:15 u Tipsportu.

Kde sledovat Australian Open?

Zápasy z tenisových kurtů v Melbourne najdete u sázkové kanceláře Tipsport a jsou k dispozici registrovaným hráčům, kteří vsadili za posledních 30 dní tiket za alespoň 30 Kč. Vsaďte si a fanděte tenisu na maximum!

Finálový zápas ženské dvouhry Kenin – Mugurzua se bude hrát v sobotu 1.2.2020 od 09:30 našeho času.

Finále smíšené čtyřhry Mattek-Sands/Murray – Krejčíková/Mektić má plánovaný start v 11:00 našeho času.

Hodně štěstí při sázení!