Kvitová je ve čtvrtfinále, utká se s Bartyovou

australianopen2020

Petra Kvitová, už jako jediná česká tenistka, pokračuje ve svém tažení za ziskem prvního Grand Slamu roku 2020. Do cesty se jí však nyní postaví favoritka na výhru turnaje, domácí Ashleigh Barty.

Kvitová jde dál, Plíšková jede domů

Petra Kvitová si v osmifiálovém zápase proti 23. hráčce žebříčku WTA, řekyni Marii Sakkari, počínala zkušeně. Po dlouhém a vyrovnaném prvním setu, který nakonec prohrála v tie-breaku 7:4, začala řecká hráčka více kazit podání, kdy dostala ve 2. setu celkem 4 breaky a Petra srovnala po skóre 6:3 na 1:1. Ve třetím setu byla naše hráčka na svém servise skvělá a udržela jej se 100% bilancí, naopak Sakkari dostala dva breaky a skóre 6:2 bylo na světě za 36 minut.

Mnohem smolnější zápas a jednoznačně frustrující odchod z turnaje zažila světová dvojka Karolína Plíšková. S ruskou Pavlyuchenkovou sice prohrála 0:2 na sety, nicméně tohoto stavu bylo dosaženo až po dvou tie-breacích. Ruska udělala skoro třikrát tolik dvojchyb, ale Karolínu příliš nepodrželo první podání. Velký absolutní rozdíl byl i v počtu vítězných míčů (51/35) a nevynucených chyb (43/29), Pavlyuchenková měla obou více, což svědčí o její větší aktivitě na kurtu, nicméně statistiky gamů byly naprosto vyrovnané. Nakonec se Karolína nedokázala vzchopit v rozhodujících momentech, oba tie-breaky bohužel prohrála, první 7:4 a druhý 7:3, a s turnajem se loučí.

Zvládne Kvitová těžký test?

Je celkem jasné, že těžší soupeřku si Petra Kvitová ani „nalosovat“ nemohla. Domácí hráčka je současnou světovou jedničkou žebříčku WTA a turnajem zatím prochází vcelku suverénně. V prvním a posledním zápase vyhrála 2:1, v ostatních dvou 2:0, ale dobrou zprávou může být, že právě v posledním zápase dostala od američanky Riskeové ve druhém setu náklep 6:1. Bartyová ale bude samozřejmě mít obrovskou podporu od fanoušků, což v tenise nikdy nelze podceňovat.

Petra je v zápase outsiderkou i podle bookmakerů, na její výhru vypsali kurz 2.22*, na výhru Ashleigh Barty pak 1.72*.

*Kurzy jsou pouze orientační, aktuální k 27.1.2020, 09:30 u Fortuny.

Kde sledovat Australian Open?

Zápasy z tenisových kurtů v Melbourne přenáší sázková kancelář Fortuna a jsou k dispozici registrovaným hráčům. Vsaďte si a fanděte tenisu na maximum! Zápas Petra Kvitová – Ashleigh Barty se bude hrát v úterý 28.1.2020 od 01:00 našeho času.

Hodně štěstí při sázení!