Martingale CZ

Historie systému Martingale

Systém se jmenuje po Johnu Henry Martindalovi, jehož jméno však bylo zkomoleno. John Henry Martindale však tento systém sám nepoužil, pouze nabádal hráče k tomu, aby ho používali v jeho kasínu. Chtěl tak nalákat hráče na jasný systém, o kterém si myslel, že ho nemůže ohrozit. Údajně se díky tomu jeho kasíno dostalo do problémů a zbankrotovalo. To se událo před 200 lety.

O 100 let později byl údajně za pomocí systému Martingale rozbit bank v kasínu v Monte Carlu slavným gamblerem Charlesem Wellsem. Ten přišel do kasína s 4000 franky a odešel s 1 milionem franků. Charles Wells skutečně systém Martingale používal, konkrétně jeho trošku agresivnější formu, než je klasický Martingale.

Systém Martingale má tedy opravdu dlouhou historii, ale přesto není znám jediný případ, kdy by šlo spolehlivě dosvědčit, že někdo zbohatl jen na základě tohoto systému. O té doby vzniklo mnoho teorií o tom, zda systém funguje a nebo ne. My se pokusíme rozebrat tento systém dopodrobna, abychom to zjistili.

Vyplatí se systémy kombinovat, také je dobré měnit samotný systém – vyzkoušeli jsme takzvané mutace systému, které zvyšují pravděpodobnost výhry. Všechny tyto kombinace a mutace zde budeme popisovat, pokračujte dále

Žetony na ruletu

Jak systém Martingale funguje?

Klasický Martingale

Systém Martingale je jednoduchý a díky tomu ho pochopí každý. Systém využívá sázení na barvy. Každá barva má 18 čísel. Na ruletě existují černá a červená barva. K tomu je na ruletě ještě nula, která nepatří pod žádnou barvu. Pokud tedy padne nula, hráč nevyhrává, ani pokud vsadil na černou, ani pokud vsadil na červenou. S nulou je tedy na ruletě 37 čísel. Existuje ještě americká verze rulety, kde je čísel 38, přičemž číslo navíc je druhá nula označená 00. Díky dvěma nulám je tato ruleta pro systém Martingale nevhodná, protože se snižuje pravděpodobnost výhry. Nula je tomto případě vždycky nepříjemná, až do doby, kdy jí člověk vypustí z hlavy. Jak jí vypustit? Když padne nula, tak to berte tak, jako když padne špatná barva a je to! Vysvětlíme později.

Pokud hrajete Martingale, začínáte tím, že vsadíte nejmenší sázku na barvu, kterou si vyberete. Dejme tomu, že je nejmenší sázka 1 Euro. Pokud vyhrajete, vyhráváte 1 Euro, protože za trefení správné barvy máte v ruletě dvojnásobek. Pokud prohrajete, jste 1 Euro v mínusu. Právě případnou prohru má Martingale systém ošetřit. Pokud jste 1 Euro prohráli, v systému Martingale vsadíte v dalším kole 2 Eura na tu samou barvu. Pokud v tomto kole vyhrajete, dostanete 2 Eura, čímž se vám zaplatí ztráta z předchozího kola a ještě budete 1 Euro v plusu. Pokud prohrajete i v tomto kole, budete 3 Eura v mínusu, což ale vůbec nevadí, protože v dalším kole sázíte 4 Eura a pokud vyhrajete, budete zase 1 Euro v plusu. Pořád zdvojnásobujete sázku, dokud nevyhrajete a poté skončíte v plusu o 1 Euro. Pak začínáte opět u sázky 1 Euro a jedete znova stejným způsobem, dokud opět neuhádnete barvu a nezískáte další Euro. Teoreticky se takto může hráč dostat po malých výhrách k velkému výdělku. Tato teorie ale platí pouze za dodržování přísných pravidel, které když hráč poruší, tak často prohraje vše.

Zde se podívejte na příklad:

 SázkaCelkem vsazenoVýhraPadla barva
1 euro na červenou10
2 euro na červenou (2×1)30
4 euro na červenou (2×2)70
8 euro na červenou (2×4)150
16 euro na červenou (2×8)3132

Celková výhra je 32-31=1 euroCasino měsíce

Tip: Vyzkoušejte ruletu zdarma v pravém casinu zde.

Při součtu zjistíte, že jste prosázeli 31 euro, ale vyhráli jste 32 euro. To znamená, že zisk činí 1 euro v každém případě. Ať je série dlouhá jak chce. 1 euro vyhrajete vždy.

Každá série končí výhrou počátečního vkladu
Za minutu se dají udělat 2 série, to znamená 2 eura za minutu výdělek

Potřeba větší kapitál
Nebezpečí delší série

Se systémem Martingale se pohybuje na tenkém ledě a proto je potřeba postupovat opatrně a dle přísných pravidel, které zde odhalujeme a popisujeme.

Naše vylepšení ruletního systému Martingale

Systém Martingale je podle všeho docela riskantní záležitost, výhry jsou velké a lákavé, ale může se stát (a stává se), že přijde dlouhá řada barev a hráč nemá na to, aby zdvojnásobil sázku. Existuje však několik vylepšení, jak toto riziko prakticky eliminovat. Jejich dodržování vyžaduje ale přísnou morálku a velkou dávku trpělivosti.

  • 1Sázejte od 0.1 euro, ne od 1 eura. Tím neúspěšná řada získá další prostor – 0.1, 0.2, 0.4, 0.8, 1.6 euro. V žádném případě nesázejte od 5 euro například. Je to lákavá představa, že na sérii vyděláte místo 0,1 euro hned euro 5, ale většinou tento systém vede do záhuby, protože nebudete mít dostatečný kapitál, aby jste sázku zdvojnásobili.
  • 2Vyčkete se sázením, až padnou 3 stejné barvy za sebou. Tím opět obrovským způsobem zvýšíte šanci, že zanedlouho půjde opačná barva a tím pádem výhra pro Vás. Toto se ukázalo jako neprůstřelný způsob, kdy ruleta opravdu nemá šanci, ale je velice psychicky náročný s zdlouhavý, protože za večer musíte udělat třeba několik desítek tisíc protočení. V praxi platí, že zhruba po 20-30 protočeních přijde onen moment, kdy padnou 3 barvy za sebou a to je Váš čas.
  • 3Kombinujte možnosti, na které sázíte. 50/50 totiž na ruletě není jen barva červená/černá, ale i sudá/lichá a vysoká/nízká. Proto je dobré, když se Vám zdá, že chodí dlouhé řady stejných barev, přejděte na sudou/lichou a to samé platí a vysoké/nízké.
  • 4Další zásada je nepřehánět to s výhrami a včas vybírat z kasínového účtu na hlavní. Jsou k tomu 2 důvody – první je, že ač kasíno nemůže jakkoliv manipulovat se sázkami, pořadím barev a podobně, tak co může, tak je způsobit technickou chybu a Vy musíte zavřít a otevřít znovu prohlížeč. Tím pádem přijdete o rozehranou sérii a tím přijít a velké množství peněz.
    A druhý důvod je ten, že když máte na účtu hodně peněz, tak máte tendenci hodně sázet. Stává se pak, že nečekáte na 3x barvu, že nezačínáte od 0,1 euro a následky jsou pak zřejmé. Já sám jsem si pár takovýma krachama prošel a to mě vyléčilo, že už bych nezačal jinak než s 0.1 eurem.

Oficiální vylepšení systému Martingale

200 let starý systém Martingale si prošel velkou řadou vylepšení, inovací a změn. Vznikl “Velký Martingale”, “Tříštěný Martingale” a mnoho dalších. My Vám všechny z představíme a dopodrobna popíšeme.

Velký Martingale

Velký Martingale je agresivnější mutace klasického Martingale systému. Je pro hráče s velkým kapitálem. Je pro ty, kteří nechtějí ztrácet čas čekáním na konec série. Princip je velmi podobný jako klasický Martingale – pokud prohrajete, zdvojnásobíte částku, ale navíc přidáte hodnotu původní sázky.

Zde se podívejte na příklad:

 SázkaCelkem vsazenoVýhraPadla barva
1 euro na červenou10
3 euro na červenou (2×1 +1)40
7 euro na červenou (2×3 +1)110
15 euro na červenou (2×7 +1)260
31 euro na červenou (2×15 +1)5762

Celková výhra je 62-57=5 euro

Při součtu zjistíte, že jste prosázeli 57 euro, ale vyhráli jste 62 euro. To znamená, že zisk činí 5 euro v každém případě. Ať je série dlouhá jak chce. 5 euro vyhrajete vždy.

Sérii vždy zakončíte výhrou počátečního vkladu
Za minutu zvládnete 2 série, to znamená 10 euro za minutu zisk

Potřeba ještě větší kapitál, než u klasického Martingale
Delší série má většinou za následek krach

Anti Martingale

Další mutace systému Martingale je Anti Martingale. Princip je stejný jako u Martingale, tzn. zdvojnásobujeme základní sázku, ale tentokrát ne po prohře, ale po výhře.
Vše závisí na délce série, kterou si předem určíte. V tomto případě je jedno, zda se rozhodnete sázet na jednu barvu, nebo na různé kombinace. Například, chci vsadit na 5 spinů. Tak mohu vsadit 5x na červenou, nebo střídavě červenou, černou, nebo na kombinace červené, černé, sudé, liché a vysoké.Celková prohra je pouze 1 euro

V praxi vypadá systém takto:

Neúspěšná série

 SázkaVsazeno z vlastních penězVýhraPadla barva
1 euro na červenou12
3 euro na červenou (2×1 +1)04
7 euro na červenou (2×3 +1)010
15 euro na červenou (2×7 +1)022
31 euro na červenou (2×15 +1)00

V případě neúspěšné série prohráváme pouze 1 euro

Úspěšná série

 SázkaVsazeno z vlastních penězVýhraPadla barva
1 euro na červenou12
3 euro na červenou (2×1 +1)05
7 euro na červenou (2×3 +1)010
15 euro na červenou (2×7 +1)022
31 euro na červenou (2×15 +1)046

Celková výhra je 46 euro

Stačí malý kapitál, sázka je 1 euro a nezvyšuje se, navyšuje se pouze o již vyhrané peníze
Nehrozí nebezpečí dlouhé série, sami si volíte, kolik spinů chcete protočit.

Neúspěšné série padají častěji, je třeba si rozmyslet, zda spoléhat na další série s větší výhrou a nebo sebrat i menší výhru.

Tříštěný Martingale

Tříštěný Martingale vznikl jako další mutace proto, aby se zabránilo prohrám v dlouhých řadách barev. Proto maximální riziko v této hře je prohrát 31 euro. Vychází z klasického Martingale, ale v tomto případě se postupuje dle předem nadefinované tabulky. Je to z důvodu zákonů pravděpodobnosti.

Základem je sázet vždy po 5 spinech.

Připravíme si tabulku, podle které budeme sázet

 Spin 1Spin 2Spin 3Spin 4Spin 5
Série 1
Série 2
Série 3
Série 4
Série 5
Série 6
Série 7
Série 8
Série 9
Série 10

Při použití Martingale na 5 spinů v každé sérii je pravděpodobnost, že alespoň jeden spin bude výherní 97,0254 %. Je ale potřeba si uvědomit, že aby byla tato pravděpodobnost zachována, tak další série nesmí být stejná, ale musí být odlišná. Pro přehlednost si předem připravíme tabulku, jako my zde.

Důležité je to, že po výhře v každé sérii je potřeba sérii ukončit a začít novou!

Ukázka konkrétní hry dle výše uvedené tabulky:

Série 1 – výhra 1 euro na 5 spinů

 SázkaCelkem vsazenoVýhraPadla barva
1 euro na černou10
2 euro na černou (2×1)30
4 euro na červenou (2×2)70
8 euro na červenou (2×4)150
16 euro na červenou (2×8)3132

Série 2 – výhra 1 euro na 2 spiny

 SázkaCelkem vsazenoVýhraPadla barva
1 euro na červenou10
2 eura na černou (2×1)34

Série 3 – výhra 1 euro na 3 spiny

 SázkaCelkem vsazenoVýhraPadla barva
1 euro na černou10
2 eura na červenou (2×1)30
4 euro na červenou (2×2)78

Série 4 – výhra 1 euro na 1 spin

 SázkaCelkem vsazenoVýhraPadla barva
1 euro na černou12

Série 5 – výhra 1 euro na 1 spin

 SázkaCelkem vsazenoVýhraPadla barva
1 euro na černou12

Série 6 – výhra 1 euro na 3 spiny

 SázkaCelkem vsazenoVýhraPadla barva
1 euro na červenou10
2 eura na červenou (2×1)30
4 eura na černou (2×2)78

Ukázka konkrétní hry dle výše uvedené tabulky:

Série 7 – výhra 1 euro na 5 spinů

 SázkaCelkem vsazenoVýhraPadla barva
1 euro na červenou10
2 eura na černou (2×1)30
4 eura na červenou (2×2)70
8 euro na červenou (2×4)150
16 euro na černou (2×8)3132

Série 8 – výhra 1 euro na 1 spin

 SázkaCelkem vsazenoVýhraPadla barva
1 euro na červenou12

Série 9 – výhra 1 euro na 1 spin

 SázkaCelkem vsazenoVýhraPadla barva
1 euro na černou12

Série 10 – výhra 1 euro na 3 spiny

 SázkaCelkem vsazenoVýhraPadla barva
1 euro na červenou10
2 eura na červenou (2×1)30
4 eura na černou (2×2)78

Celková výhra je: 10x série po 1 euro = 10 euro

Jak vidíte, tak za 10 sérií jsme získali 10 euro, naprosto bezrizikovým způsobem, nevadila nám ani dlouhá série. jediná hrozba je to, že přijdete do 31 euro, když nevyjde série. Tato šance je ale velice malá, prakticky zanedbatelná. Stačí 3x opakovat tuto tabulku a již jste si vydělali na původní kapitál a pak už jen vyděláváte.

Nejbezpečnější verze Martingale
Nemůže Vás překvapit dlouhá série
Vysoké výdělky

Systém je složitější na přípravu – je potřeba postupovat podle připravené tabulky
Monotónní systém – za chvilku přestane bavit a máte chuť na trochu adrenalinu.

Kde Martingale zkoušet a kde vyhrát největší peníze

Nejlepším učitelem je tréning. Kasína nabízejí hru zdarma za virtuální peníze. To je skvělé šance, jak opravdu do posledního detailu vypilovat svůj systém a pak používat Martingale naostro jako mistr.

Za léta, co zkoumáme Martingale, tak jsme si oblíbili 2 opravdu kvalitní kasína. U kasína není důležitý bonus, jaký dostanete, protože na něj si vyděláte hrou, ale jak je kasíno poctivé. Pokud přijde na nějaké kasíno, které nabízí několikatisícový bonus, tak v tom jistě něco bude – za chvíli nebudete mít na účtu nic.

Proto je potřeba zvolit evropské kasíno, které je kontrolováno přísnými institucemi a kasíno si nemůže dovolit udělat jedinou chybu.

Tip: Bonus na ruletu 5000 Kč zde.