Největší sázkařské mýty: Čemu se při sázení vyvarovat?

Chcete být úspěšným sázkařem? Potom se nezapomeňte vyvarovat mýtům ve světě sázek. Studujte, učte se, počítejte a vyhrávejte!

Pro začínající sázkaře kurzových sázek může být velkým problémem vyznat se v nepřeberném množství informací a rad, jak mají při svých prvních sázkách postupovat. Snadno podlehnou mýtům, které jim mohou často spíše uškodit, než aby jim napomáhali k výhrám. Proto jsme se rozhodli ty největší mýty spojené s kurzovým sázením vyvrátit.

Věřit favoritům je vždy správné
Většina začínajících sázkařů se může při uzavírání svých prvních sázek držet jen toho, kdo je podle kurzu favoritem zápasu. Ano, bookmakeři sázkových kanceláří vypisují kurzy většinou s ohledem na pravděpodobnost výsledku. Je ale dobré mít na paměti, že ne vždy je výhodné vsázet na nižší kurz.

Do kurzů se totiž vždy promítá celá řada ohledů a podnětů. Svou nespornou roli hrají v tomto směru média či chování veřejnosti a fanoušků. Snadno tak může dojít na situaci, kdy se kurz ještě sníží i přesto, že šance daného týmu na výhru jsou klidně i srovnatelné se soupeřem, na který je vypsán mnohem větší kurz. Z toho vyplývá jedna důležitá poučka: Více než cokoli jiného je při sázení důležité vybírat si vhodné kurzy.

Rady expertů jsou zaručené
Pokud patříte mezi sportovní fanoušky, jistě to dobře znáte. Ještě, než začne očekávaný přenos ze sportovního utkání, dostávají prostor experti, kteří jsou většinou tázáni na otázku, jak že to dnes asi dopadne. Jelikož jde většinou o lidi, kteří se v daném prostředí pohybovali nebo stále pohybují, můžeme se od nich dozvědět spoustu zajímavých informací, někdy i zákulisních, o kterých se nevědělo. Při sázení ovšem není dobré se vždy držet jen jejich tipů.

Důvod je jednoduchý. Někteří experti nejsou zároveň sázkaři. Aby se z vás stal opravdu dobrý a úspěšný sázkař, je nutné mít i jiné dovednosti a znalosti než jen ty čistě sportovní. Navíc, někteří experti mohou leckdy věřit týmu, k němuž mají nějaký vztah. Třeba ten, že v něm jako hráči působili.

Statistiky poskytnou všechny zásadní informace
Jen malá část začínajících sázkařů se hned pustí do takového analyzování zápasu, jako to dělají profesionální sázkaři. Řeknou si, že jim bude stačit pár základních statistik, jako je forma týmů či výsledky z několika posledních vzájemných zápasů. Omyl, tak tomu opravdu není.

Aby se z vás stal opravdu úspěšný sázkař, je nutné si procházet celou řadu statistik a čísel. Některé statistiky mohou být pro konkrétní sport a zápas důležitější než ostatní, ale to rozhodně neznamená, že byste kvůli tomu měli ty ostatní přehlížet.