Odstartovala LCK, zápasy LPL zatím odloženy

lck_logo_2020

Fanoušci té nejtaktičtější soutěže v League of Legends se konečně dočkali. Několik týdnů po začátku evropské a severoamerické ligové soutěže se začalo hrát také v Jižní Koreji – začala jarní část LCK.

Už včera jsme mohli sledovat zápasy T1 – Damwon Gaming a KT Rolster – Gen.G . Oba favorizované týmy, T1 a Gen.G, dokázaly zvítězit, ale oba vyhrály 2:1 na zápasy, což ukazuje na vyrovnanost ligy (LCK se hraje už od začátku systémem „best of 3“, výsledky jsou tedy buď 2:0, nebo 2:1). Dnes jsou na pořadu další zápasy, konkrétně:

SANDBOX Gaming – APK Prince (od 09:00)

Griffin – Afreeca Freecs (od 12:00)

APK Prince je v LCK nováčkem a proti týmu SANDBOX se bude snažit o své historicky první vítězství. Mohou ale překvapit, vsadit se na jejich úspěch dá s krásným kurzem kolem 3.70! To zápas Griffinu proti Afreeca Freecs je papírově mhonem vyrovnanější. Afreeca je dokonce za favority, s kurzem kolem 1,60, na Griffin lze podat sázku za cca 2.20.

Zítra se představí poslední dva týmy, které ještě nehrály, Hanwha Life vyzve T1 a třetí hrací den uzavře utkání DragonX – KT Rolster.

Hanwha Life – T1 (pátek, 09:00)

DragonX – KT Rolster (pátek, 12:00)

LPL zatím zápasy odkládá

Zápasy čínské soutěže LPL se zatím nehrají z důvodů obav ze šíření koronaviru. Situace je dost komplikovaná a zatím není jasné, kdy soutěž začne. Prozatimní rozhodnutí je, že začátek soutěže je odložen na neurčito, vše samozřejmě závisí na tom, jak se podaří epidemii zvládnout.

Kde sázet na e-sports?

V Česku je situace díky omezenému působení globálních hráčů relativně jednoduchá, očividné volby jsou Tipsport a Fortuna. Kurzy jsou většinou velice podobné, takže nejvíce záleží na osobní preferenci.

Sledování e-sportů je navíc velice jednoduché! Jako takové je nepřenáší žádný dedikovaný subjekt a většinu tak můžete sledovat jednoduše na YouTube a to v kvalitě až 1080p (stačí najít kanál požadované soutěže), případně na platformě Twitch.

Hodně štěstí při sázení!