Pravidla online rulety

Ruleta patří mezi nejznámější, nejstarší a zároveň nejoblíbenější hazardní hry. Chcete začít hrát ruletu na internetu, ale neznáte pravidla? Nevadí. S naším stručným návodem pochopí ruletu i úplní začátečníci.

Hlavním a základním principem rulety je uhodnout číslo, na kterém se zastaví ruletová kulička. V případě Evropské rulety, nejpopulárnější ze všech verzí, je obvod ruletového kola rozdělen na 37 čísel – 0 až 36. Čísla jsou střídavě v červené a černé barvě.

Limit jednotlivé sázky:

U online rulety je limit pro jednotlivé sázky uveden na cedulce u ruletní plochy, hráč tak má stále před očima minimální a současně i maximální možnou sázku. Není se čeho obávat. Pokud u online rulety překročíte limit pro danou sázku, budete na to upozorněni.

V rámci povolených minimálních a maximálních sázek můžete položit na ruletovou plochu žetonů kolik jen chcete. A to nejen na jakákoli čísla, ale i skupiny čísel, barev atd.

Pro začínající hráče online rulety je velmi přívětivá Evropská ruleta v online kasinu Fortuna Vegas. Součástí hry je totiž okamžitá nápověda. Tu si zobrazíte jednoduše zastavením kurzoru myši třeba na vybraném čísle na hracím poli. Záhy se zobrazí tabulka s přehledem, o jaký typ sázky jde, jaké je rozmezí povolené minimální a maximální sázky a také, jak velký poměr se vyplácí při případné výhře.

Provedení sázky:

Při hraní online rulety se sázka provádí pomocí herních žetonů. Ty se jednoduše na ruletovou plochu umisťují tak, že kurzorem myši kliknete na žeton požadované hodnoty. Následně si vyberete číslo, o kterém si myslíte, že bude vítězným a zastaví se na něm ruletová kulička.

Vnitřní a vnější sázky:

Stůl pro hraní online rulety zahrnuje plátno určené pro sázky. Obsahuje celkem 37 čísel seřazených do 3 sloupců a 12 řad. Na vrcholu sloupců je pak umístěna 0. Plátno má dvě oblasti sázek – vnitřní a vnější.

Vnitřní část plátna je určená pro základní sázky na jednotlivá čísla 0 až 36. Vnější část pak slouží pro kombinované sázky. Hráč má možnost například vsadit na celý sloupec 12 čísel, nebo třeba jen na červenou barvu. Pro začínající hráče online rulety je výhodou, že skupiny vnějších sázek jsou předvoleny. Stačí si tak jen vybrat příslušnou sázku a kliknout na ni.

Tip: Hrajete si rádi? To je dobře! Ale v případě hazardních her nezapomínejte na zodpovědnost