Ruletový systém D’Alembert

Sázkový systém D’Alembert je jedním z nejjednodušších sázkových systémů vůbec. Ve své podstatě se hodně podobá sázkovému systému Martingale, jeho charakteristickým rysem je však značná šetrnost, která by mohla přijít vhod všem opatrnějším hráčům.


Oblíbenost:       4 z 5

Výhody:

  • Šetří hráčovu peněženku
  • Jistý výdělek
  • Jednoduchý na použití

Nevýhody:

  • Výdělky jsou sice jisté, ale menší

Popis systému:

Princip systému D’Alembert opět počítá s volbou jednoho pole – červená/černá, nebo sudá/lichá, kterého se hráči budou držet po celou dobu sázení. Hráč nejdříve vsadí 1 žeton. Pokud prohraje, další svou sázku zvýší o 1 žeton. Ale jestliže se dočká výhry, napříště vsadí o 1 žeton méně.

Takový proces hráči zaručuje potlačování ztrát a maximalizování zisků. Jednodušeji řečeno – ve chvílích, kdy hráč vyhrává, činí tak s vyšší vsazenou částku a naopak ve chvílích, kdy prohrává, vsází menší obnosy peněz.

Ukázka z praxe

Vybrali jsme si červenou barvu a vsadili jsme na ní 1 žeton. Padla černá barva a tudíž jsme prohráli 1 žeton. Následně na červenou barvu vsázíme 2 žetony. Opět byla vytočená černá barva, prohráli jsme 2 žetony. Napříště vsadíme 3 žetony, ale i nyní nám padla černá barva, prohráváme 3 žetony. Vsazenou částku znovu navyšujeme o jeden žeton a na červenou barvu tedy vsázíme 4 žetony. Padla červená barva, vyhráli jsme 8 žetonů a jsme pouhé 2 žetony v mínusu. Vsázíme 3 žetony a znovu vyhráváme, nyní 6 žetonů. Právě jsme v plusu, máme 1 žeton navíc! Ze vsazené částky opět ubereme 1 žeton, vsadíme tedy 2 žetony. Padla červená barva, vyhráváme 4 žetony a dohromady jsme už 3 žetony v plusu. Po této sérii se vracíme zpět na začátek a vsázíme 1 žeton…

Pokud se podíváme zpět k příkladu z praxe, zjistíme, že při čisté výhře 3 žetonů stačí, aby byl poměr výher a proher vyrovnán. Z matematického hlediska víme, že poměr výher a proher je stejný, proto se opět jedná o velice účinný systém, který ještě nabírá na obrátkách v případě, že ho aplikujeme na hru rulety bez nuly.

SázkaCelkem vsazenoVýhraPadla barva
1 žeton na červenou10černá        
2 žetony na červenou30černá        
3 žetony na červenou60černá        
4 žetony na červenou108červená     
3 žetony na červenou136červená     
2 žetony na červenou154červená     

Součet našich sázek v jedné sérii: 1 + 2 + 3 + 4 + 3 + 2 = 15 žetonů. Součet našich výher v sérii: 8 + 6 + 4 = 18 žetonů

Hodnocení redakce

I když je systém D’Alembert velice nenápadný a šetrný na hráčovu peněženku, nabízí možnost vysokých výdělků. V praxi se navíc aplikuje skutečně jednoduše. Naše redakce mu proto uděluje nejvyšší možné hodnocení – 10/10.

Tip:
Vyzkoušejte si strategii zdarma v casinu Sazka Hry zde