Ruletový systém Kaskáda

I když je systém Kaskáda velice jednoduchý, ukrývá v sobě propracovanou výherní strategii, která umožňuje bezproblémové dosažení vysokých výher. Základní princip tohoto systému vychází z pozorování statisíců spinů, v němž bylo dokázáno, že v 93% případů se základní výherní příležitosti (pole červená/černá, sudá/lichá, nebo vysoká/nízká) změní do 4 spinů. Určitě jste si toho už taky stihli všimnout, že?


Oblíbenost:       4 z 5

Výhody:

  • šetrná progrese
  • jednoduché použití
  • vysoké výhry

Nevýhody:

  • je třeba trpělivosti

Popis systému:

I když je systém Kaskáda velice jednoduchý, ukrývá v sobě propracovanou výherní strategii, která umožňuje bezproblémové dosažení vysokých výher. Základní princip tohoto systému vychází z pozorování statisíců spinů, v němž bylo dokázáno, že v 93% případů se základní výherní příležitosti (pole červená/černá, sudá/lichá, nebo vysoká/nízká) změní do 4 spinů. Určitě jste si toho už taky stihli všimnout, že?

Úspěšnost tohoto systému tkví právě v hojném využití této skutečnosti, přičemž do něj byl zasazen sázkový vzorec systému Martingale, který byl však podroben značným úpravám, aby zajišťoval značnou výnosnost a současně i šetrnost systému. Hráč proto ke hře nepotřebuje vysoký kapitál, ale bude mu stačit menší nebo střední počáteční vklad.

Vsází se na jedno z polí červená/černá, sudá/lichá, nebo vysoká/nízká stejně jako to známe z výherního systému Martingale, ale pro případnou progresi sáhneme po strategii kaskád. Pro oživení systému Martingale si zopakujeme, že při něm hráči začínají sázkou 1 žetonu na jedno z výše uvedených polí a v případě prohry svou následující sázku navýší 2x. To znamená, že pokud v předešlém kole vsadili 2 žetony, v následujícím vsadí 4 žetony, pokud v předešlém kole vsadili 8 žetonů, v následujícím vsadí 16 žetonů atd. Jakmile hráč zaznamená výhru, vrací se k sázce 1 žeton a cyklus se opakuje.

Systém Kaskáda vychází z výše uvedeného předpokladu, tedy že sázková příležitost se přibližně v 93% případů změní během 4 spinů, takže každá její úroveň obsahuje samostatnou progresi, která funguje jako samostatná jednotka. To znamená, že pokud hráč do 4. spinu nedosáhne vítězství, přechází na novou úroveň a jakmile se dočká výherního spinu, resetuje sázky pouze na minimum, které mu stávající úroveň udává. Jednodušeji řečeno, jestliže jsme například ve 4.spinu úrovně (kaskády) číslo 3, po výhře se nevracíme k prvnímu spinu kaskády číslo 1, ale k prvnímu spinu úrovně číslo 3. Každá z úrovní začíná na vyšší hodnotě žetonů a tak není výjimkou, že si hráči přijdou na slušnou porci výher. Tento systém by se měl vhodně prokládat funkcí free spin, přičemž by hráč měl brát ohledy na pravděpodobnost změny sázkové příležitosti v průběhu 4 spinů. To znamená, že pokud zaznamenáte 4-5 po sobě jdoucích výherních spinů, začněte točit zadarmo a vytrvejte v tom až do chvíle, kdy bude naopak vytočeno 4-5 spinů, které by pro vás byly nevýherní. Jakmile však prohru zaznamenáte ve spinu, při němž máte vsazeno, k volbě free spin se neuchylujte a řiďte se danou progresí!

Tabulka sázek podle výherního systému Kaskáda:

Úroveň (kaskáda)Výška sázky v průběhu 4 spinů
1.1248
2.23612
3.34816
4.451020
5.561224
6.671428
7.781632

Z tabulky můžeme hezky vidět, že v průběhu 28 spinů dosáhne progrese maximálně na 32 žetonů. Pakliže této částky dosáhneme, na rozdíl od jiných výherních systémů to neznamená, že máme problém. Zde totiž platí, že čím více sázky rostou, tím se zvyšují i naše výhry.

Ukázka z praxe

Vybrali jsme si červenou barvu a podle tabulky systému Kaskáda na ní vkládáme 1 žeton. Následující spin nám přinesl černou barvu. Prohráli jsme 1 žeton a na příště navyšujeme naši sázku na 2 žetony, které opět umisťujeme na červenou barvu. Následný spin pro nás nebyl vítězný, jelikož byla vytočena černá barva. Nyní proto podle tabulky na červenou barvu umisťujeme 4 žetony. Zahajujeme hru, načež se kulička usazuje na čísle 0. Opět jsme prohráli a v dalším sázkovém kole na červenou barvu vkládáme 8 žetonů. V nadcházející hře jsme opět neúspěšní, neboť padla černá barva.

Přecházíme proto na druhou úroveň, podle které v následující hře vsadíme 2 žetony na červenou barvu. I nyní jsme neúspěšní, jelikož znovu padlo číslo 0. Opět svou sázku navyšujeme podle dané tabulky a na červenou barvu vkládáme 3 žetony. Vyhráli jsme, padla červená barva. Připisujeme si 6 žetonů a v následujícím kole resetujeme sázky, což znamená, že budeme vsázet na první spin druhé úrovně, tedy opět 2 žetony na červenou barvu. Následující hra je pro nás znovu úspěšná a proto vyhráváme 4 žetony. Zopakujeme naši předchozí sázku a zahajujeme hru, která je pro nás i nyní úspěšná a proto si připisujeme další 4 žetony. Podle sázkové tabulky znovu klademe 2 žetony na červenou barvu a díky následujícímu spinu, který znovu přinesl červenou barvu, jsme o 4 žetony bohatší. Opakujeme sázku, přičemž opět zaznamenáváme výhru 4 žetonů – byla vytočená červená barva.

Jelikož si chceme dopomoci k co největší výhře, nyní zvolíme funkci free spinu, která nám třikrát za sebou přinese černou barvu. Poté znovu zopakujeme naši sázku 2 žetonů na červenou. Následná hra je pro nás vítězná, připisujeme si další 4 žetony. Znovu vkládáme 2 žetony na červenou barvu a zahajujeme hru. Spin pro nás byl opět vítězný, padla červená barva a znovu jsme zaznamenali výhru 4 žetonů. Vkládáme 2 žetony na červenou barvu a zahajujeme další hru. Padla červená barva, vyhráli jsme 4 žetony. Jelikož jsme vyhráli 3 spiny za sebou, uchylujeme se znovu k funkci free spin, která nám přinesla červenou barvu a poté 4 černé barvy. Následně do hry vkládáme 2 žetony a necháme ruletu roztočit. I nyní pravděpodobnost nezklamala a my jsme opět zaznamenali výhru 4 žetonů, neboť se cyklus proměnil a padla nám červená barva. Vytrváme ve vsázení a pokračujeme vložením 2 žetonů na naši barvu. Další spin přinesl červenou a tak jsme si připsali další 4 žetony. Vsázíme 2 žetony na červenou barvu a znovu roztáčíme kolo rulety. I následný spin nám přinesl výhru 4 žetonů, padla červená barva a jelikož jsme už 6 žetonů v plusu opouštíme hru.

SázkaCelkem vsazenoVýhraPadla barva
1 žeton na červenou10Černá
2 žetony na červenou30Černá
4 žetony na červenou70Zelená – číslo 0
8 žetonů na červenou150Černá
2 žetony na červenou170Zelená – číslo 0
3 žetony na červenou206Červená
2 žetony na červenou224Červená
2 žetony na červenou244Červená
2 žetony na červenou264Červená
2 žetony na červenou284Červená
2 žetony na červenou304Červená
2 žetony na červenou324Červená
2 žetony na červenou344Červená
2 žetony na červenou364Červená
2 žetony na červenou384Červená
2 žetony na červenou404Červená

Součet našich sázek do ukončení hry: 1 + 2 + 4 + 8 + 2 + 3 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 = 40 žetonů. Součet našich výher do ukončení hry: 6 + 4 + 4 + 4 + 4 + 4 + 4 + 4 + 4 + 4 + 4 = 46 žetonů.
Naše čistá výhra: 6 žetonů

Pozn.: Z příkladu si můžete všimnout, že úspěšná hra ve své podstatě vždy těží z dodržování cyklu 4 spinů – ať už výherních, nevýherních, nebo těch, které hráč provede nanečisto. Z tabulky je dále patrné, že k čím vyšší progresi se hráč dostane, tím vyšších výher se nakonec dočká – jedinou podmínkou je trocha trpělivosti. Pakliže nepatříte k trpělivějším jedincům, určitě nebude na škodu začít sázet podle některé z vyšších úrovní.

Hodnocení redakce

Kaskáda je velice systematická strategie, která v sobě kloubí hned několik povedených prvků jiných výherních systémů. Pokud jsou hráči dostatečně trpělivý, mohou si díky tomu přijít na značné výhry, které se dostavují s naprostou jistotou. Kromě toho se zde vyskytuje přátelské zvyšování sázek, které patřičně šetří vstupní kapitál, nebo jsou vítaným prvkem pro dosažení vysoké výhry. Podle našich zkušeností se hráči k progresi nestaví odmítavě, ale spíše se k ní uchylují dobrovolně za účelem maximalizování zisků. Za naprosté souznění systému a jeho šetrnost a výtěžnost mu redakce uděluje 9/10.

Tip:
Vyzkoušejte si strategii zdarma v casinu Sazka Hry zde